MENU menu
INFORMACJE
W celu otrzymania dostępu do platform edukacyjnych należy wypełnić formlarz rejestracyjny i skontaktować się z pracownikami CEN .
MOODLE

Moodle (Modular Object-Oriented Dynamic Learning Environment) jest pakietem przeznaczonym do tworzenia kursów prowadzonych przez internet, oraz stron internetowych. Platforma moodle została stworzona w systemie Linux, w oparciu o Apache, MySQL, oraz PHP, ale jest regularnie testowana z PostgreSQL, a także w systemach operacyjnych Windows XP, Mac OS X, oraz Netware 6. Moodle jest rozprowadzany za darmo jako oprogramowanie „open source”, zgodnie z licencją GNU

Moodle był tworzony z myślą o pracy pod kontrolą Linuksa z serwerem Apache, MySQL oraz PHP (platformę tą określa się czasami skrótem LAMP), jednak sprawdza się on równie dobrze współpracując z PostgreSQL pod kontrolą Windows XP, Mac OS X oraz Netware 6.
Wymagania Moodle są następujące:

  1. Oprogramowanie serwera WWW. Większość użytkowników używa Apache'a, lecz Moodle powinien pracować równie dobrze pod kontrolą dowolnego serwera obsługującego PHP np. IIS na platformie Windows.
  2. Język skryptowyPHP ( wersja 4.1.0 lub nowsza). PHP 5.0 jest obsługiwane od wersji 1.4 Moodle.
  3. Działający serwer bazodanowy: MySQL lub PostgreSQL są w pełni obsługiwane i zalecane do współpracy z Moodle.
Większość dostawców usług webhostingowych domyślnie wspiera te technologie. Jeżeli jednak twój dostawca ich nie oferuje - dowiedz się, dlaczego i ewentualnie rozważ zmianę dostawcy.
Jeśli chcesz uruchomić Moodle na własnym komputerze, lecz nie wiesz jak się za to zabrać, zerknij na tutorial , zawiera on kilka instrukcji, które krok po kroku tłumaczą jak dokonać instalacji na kilku najpopularniejszych platformach.Instalacja Apache, MySQL i PHP. (po angielsku)
© 2005 Centrum Edukacji Niestacjonarnej Politechniki Rzeszowskiej. Wszelkie prawa zastrzeżone